Lexus’un Tam Elektrikli SUV’u UX 300e Türkiye’de Satışa Sunuldu

Daha fazla
1 ay 3 hafta önce #51 Yazan: admin
Lexus, yüzde 100 elektrikli SUV modeli ...

Lexus, yüzde 100 elektrikli SUV modeli UX 300e’yi Türkiye’de satışa sundu. Lexus markasının ilk tam elektrikli modeli olan UX 300e, 1 milyon 750 bin TL’den başlayan fiyatlarla Lexus bayilerindeki yerini alırken aynı zamanda online.lexus.com.tr adresinden de online olarak rezervasyona açıldı. Ayrıca Lexus UX 300e satın alanlar kullanıcılara, ev tipi şarj ünitesi de hediye ediliyor.

Lexus’un C-SUV modeli, estetik tasarımı, konforu, yüksek işçilik kalitesini, performansı ve verimliliği bir arada sunarak yüzde 100 elektrikli keyfini yaşatıyor. Lexus UX 300e’de kullanılan yeni batarya sistemi ile ideal bir menzile sahip yeni model, aynı zamanda yüksek sürüş deneyimi ve rafine bir sürüşle birlikte Lexus Sürüş İmzası’nın elektrikli halini sunuyor.

Tek şarjla 440 km menzil sunan UX 300e, 150 KW (204 PS) güç ve 300 Nm tork değerlerine sahip. Sürüş deneyimini daha ileriye taşımak adına elektrik destekli direksiyon ve süspansiyon sisteminde değişiklikler yapılarak daha dinamik bir sürüş elde edildi. Aynı zamanda gövde rijitliği artırılan UX, tabana konumlandırılan bataryaların getirdiği düşük ağırlık merkeziyle birlikte eğlenceli bir sürüş sunuyor. UX modeli, daha iyi ses yalıtımıyla birlikte daha da sessiz hale getirildi ve Lexus’un kendine has sessizliğini yansıtıyor.

Verimli ve performanslı sürüşüyle de öne çıkan UX 300e, 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 7.5 saniyede tamamlıyor. 72.8 kWs’lik lityum iyon bataryası, 50 kW DC şarj gücüyle birlikte 1 saat 20 dakikada yüzde 80 kapasiteyekadar şarj edilebiliyor. Lexus, tüm otomobillerinde olduğu gibi elektrikli UX 300e’de de kusursuz güvenilirliğiyle dikkat çekiyor.

UX 300e, 4.495 mm uzunluğu, 1.840 mm genişliği, 1545 mm yüksekliği ve 2640 mm aks aralığıyla birlikte geniş bir yaşam alanı sunuyor. Ayrıca 486 litrelik bagaj hacmiyle birlikte bir SUV’un pratikliğini de sağlıyor.

UX300e Lexus bayilerinden ve online rezervasyon ile alınabiliyor

Lexus UX 300e müşterileri, Ankara, İstanbul ve İzmir’de yer alan Lexus bayilerinden aracı test edip satın alabilecekler. Bununla birlikte müşteriler online.lexus.com.tr adresine girerek istedikleri versiyona, renge ve özelliklere sahip UX 300e modeline anında online olarak rezervasyon yapabiliyorlar. Çok kısa sürede araçlarını rezerve edebilecek müşteriler, 50.000 bin TL kaparo bedelini kredi kartıyla ödeyerek Lexus’un ayrıcalıkla dünyasına katılmak için ilk adımı atabilecekler. Ardından UX 300emodelini diledikleri bayiden, araç bedelinin geri kalanını ödeyerek teslim alabilecekler.

İki donanım seviyesiyle Türkiye’de

Lexus’un yeni elektrikli modeli UX 300e, Türkiye’de Executive ve Exclusive olmak üzere iki donanım seviyesiyle satışa sunuldu. Her versiyonda da zengin donanımlar yer alan UX 300e’nin Executive versiyonu 1 milyon 750 bin TL ve Exclusiveversiyonu 1 milyon 920 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarla buluşturuldu.

Executive versiyonuyla birlikte 6 Hoparlörlü Premium Ses Sistemi, 8 inç Dokunmatik Multimedya Ekranı, 7 inç Renkli Çoklu Bilgi Ekranı, Kablosuz Şarj Ünitesi, Lexus Sesli Asistan, Deri Ön ve Arka Koltuk Döşemeleri, Isıtmalı ve Elektrikli Ayarlanabilir Direksiyon, 8 Yönlü Elektrikli Ayarlanabilir Ön Koltuklar, Isıtmalı/Havalandırmalı Ön Koltuklar, Isıtmalı Arka Koltuklar, Nanoe Teknolojili Elektronik Klima ve Açılır Cam Tavan olmak üzere zengin donanımlar yer alıyor.

Bununla birlikte UX 300e Exclusive versiyonunda ise konfor ve lüks seviyesi daha da artıyor. Bu versiyonda Executive donanımlarına ek olarak Exclusive’de 13 Hoparlörlü Mark Levinson Premium Ses Sistemi, 12.3 inç Dokunmatik Multimedya Ekranı, Panoramik Görüş Ekranı, Ön Cama Yansıyan Renkli Gösterge Ekranı ve Lexus Premium Navigasyon gibi özellikler sunuluyor.

Lexus Safety System + ile daha da gelişmiş güvenlik

Lexus, yeni UX 300e modelinde yenilikçi Lexus Safety System + ile birlikte daha gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip. Aktif ve pasif güvenlik sistemleriyle araç içerisindekileri ve araç dışındakileri en iyi şekilde koruyan UX 300e, aynı zamanda sahip olduğu teknolojilerle sürücünün yükünü azaltarak her sürüşü daha kolay hale getiriyor. UX 300e tüm versiyonlarda Yaya ve bisikletli algılama özelliğine sahip Çarpışma Önleyici Sistem (PCS), Kör Nokta Uyarısı (BSM), Acil Durum Sürüş Durdurma Sistemi (EDSS), Acil Durum Direksiyon Yönlendirme Desteği (ESA), Şerit Takip Asistanı (LTA), Şerit Değiştirme Asistanı (LCA), Kavşak Dönüş Asistanı (ITA) ve Ön Çapraz Trafik Uyarısı (FCTA) gibi birçok asistanla birlikte sunuluyor.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş yap ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.205 saniye